loader

Vendodhja / Aktivitetet

The Long Beach Hotel Montenegro Ulqin, Mali i Zi

KURIOZITETET E RËNDËSISHME DHE SPORTET E NJOHURA

The Long Beach Hotel Montenegro është një vendpushim i renovuar rishtas në Plazh të Madh, një ndër plazhet më të gjata në Evropë, me gjithçka që ju nevojitet për relaksim dhe për t’u kthyer në formë. Shëtisni nëpër plazh me rërë, shikoni përreth natyrën piktoreske të Malit të Zi duke ecur, ngasni në dy rrotë, vizitoni Virpazarin mahnitës ose provoni paralaising dhe admironi nga ajri plazhet e Adës së Bunës dhe Valdanos.

Përveç vendeve romantike, siç janë peizazhet mahnitëse të Liqenit të Shkodrës dhe të plazhit të fshehur, këtu mund të zbuloni edhe pasuritë historike. Eksploroni vendbanimin në Bar të Vjetër të mure të ndërtuara dhe të rrënuara ose vizitoni qytetin e Vjetër në Ulqin, ku piratët e kishin mbajtur Servantesin në robëri. Kënaquni në shijet e kuzhinës vendore apo thjesht shëtisni nëpër sokaqe të ngushta kalldrëmë dhe shikojeni muzgun mbi gjirin. Shikoni kafshët e egra çdo ditë dhe bashkangjitjuni argëtimit të çmendur në Budvë dhe Bokë të Kotorit.

Km 8
Km 29
Km 75
Km 87
Km 10

Vendpushimi ynë all inclusive me 3 yje është lehtësisht i arritshëm dhe shumë pak larg nga të gjitha kuriozitetet që ofron reviera e Ulqinit, dhe është një vend i shkëlqyer për të gjithë ata që dëshirojnë të fillojnë zbulimet e sekreteve të fshehura në çdo cep të këtij vendi të veçantë.

SHËTITJE TË PËRDITSHME & EKSKURSIONE

Virpazar
SHKODËR DHE VIRPAZAR
PËRZHGJEDHJE E NATYRSHME

Vizitoni këto vende të bukura, të zbukuruara me kështjella me atmosferë mbreslënëse, male monumentale dhe me sipërfaqe me ujë të ngjyrosura me zambakë. Do t’ju befason pa marrë parasyshse nëse e doni shëtjen, peshkimin, notin, shikimin e zogjëve apo degustimit të verës.

Ada e bunës
ADA E BUNËS E BUKUR

Kjo parajsë e jashtëzakonshme posedon të gjitha, prek skijimit në ujë deri tek kalërimi dhe natyra parajsore – mund të lavdërohet me shkolla të shkëlqyera të surfimit në dragonjë, restorantet relaksuese me plazhin e njohur nudistik hipi.

Bari
BARI DO T’JU EMOCIONON

Vizita juaj në Mal të Zi nuk është e plotë pa vizitën e Barit. Zbuloni Kalajën e Vjetër, atraksionin turistik, shikojeni pemën më të vjetër të ullirit në Evropë dhe eksploroni gjiret e bukura shkëmbore.

Budvë
ARGËTOHUNI ÇMENDURISHT NË BUDVË

Përgatisni pajisjet tuaja për argëtim dhe nisuni drejt në klubet e plota në kryeqytetin e Malit të Zi. Mos e humbisni Sea Dance festivalin, partinë më të madhe verore.

Shën Stefani
RRUGA MBRETËRORE DERI TEK KËNAQËSIA

Shën Stefani i lashtë është një ishull ekskluziv unik, i cili duhet të vizitohet nga çdo udhëtar. Shijoni rërën roze glamuroze në Milloçer dhe në plazhin e Mbretëreshës.

Kotorit
GJIRI I MREKULLUESHËM I KOTORIT

Përse të mos vizitoni qytetin e mrekullueshëm mesjetar të Kotorit, trashëgiminë botërore të Unesko-s, ultra-shik Porto Montenegro në Tivat ose Herceg Novin mahnitës?

A JENI GATI PËR ULQIN? REZERVONI TANI